Pole üldse mahti olnud siia kirjutada . Aga nüüd varusin endale ikka väikese aja , et põhi asjad kirja panna .
neljapäev, 28. mai 2009
Kontsert "Mälestus"
Postitas Triin kell 17:45 0 kommentaari
reede, 22. mai 2009
Ja hakkabki aasta lõppema!
Alles see oli kui ma mõtlesin, et tervelt 4 kuud on veel jäänud kevadkontserdini ja nüüd on see juba kahe päeva pärast käes! Jälle on selline tunne nagu igal aastal, et mitte pole selleks veel valmis. Vaja oleks kasvõi ühte lisa nädalat, aga mida pole seda pole. Oleme igal aastal hakkama saanud, saame sellel kah. Oma viga, et nii palju tahame. Tibid veavad ikka välja, aga nooremad rühmad... ??
Postitas Tiina kell 20:27 0 kommentaari
neljapäev, 21. mai 2009
Kontserdi eel ...
Mõned päevad veel kontserdini . Õnneks sujub kõik veel enam vähem . Välja arvatud mu lombakas jalg ja see , et meil pole kõige uuem-raskem tants üldsegi selge veel . Eks siis esmaspäeval näeb , mis saama hakkab . Hoiame pöialt ! Selline laulu jupike tuleb ka veel ära laulda , niiet PÕIDLAD PIHKU !
Postitas Triin kell 22:33 0 kommentaari
teisipäev, 12. mai 2009
Liisa istus Paternas , tänavakohvikus , sõi võileiba ja nautis päikest koos 27 sooja kraadiga .
Postitas Triin kell 20:32 0 kommentaari
esmaspäev, 11. mai 2009
Õnnesoovid Liisale...
... kes praegu kuskil kaugele Euroopa avarustes sooja ilma naudib. Nimelt jättis ta siinsed kohustused unarusse ja purjetas Hispaaniasse. Head reisi ja toredaid elamusi!
Postitas Tiina kell 11:06 0 kommentaari
pühapäev, 3. mai 2009
Palju õnne Tiinale!
Hiiu Leht:
"Tiina Kaev ja tema juhendatavad laste tantsurümad on toonud linnale hulgaliselt tunnustust. Kaevu käe all harjutab 200 last, nädalas on tal 19 tantsutrenni."
Preemia anti üle linna sünnipäeva tähistanud kontsert-aktusel, kus ka meie ning II rühm esinesime.
Ta on selle ära teeninud ning me oleme tema üle uhked ja õnnelikud. :)
Postitas Anonüümne kell 01:19 0 kommentaari
reede, 1. mai 2009
Kiire-kiire aprilli lõpp
“Kuulge lähme tantsupeole,
Kus on muusika, mis jalale teeb head.“

Kolmapäev oli väga teguderohke päev ning see algas tantsupeo ülevaatusega. Me polnud seal aga üksi, oli ka line-naistest kokku pandud naisvõimlemisrühm Liine. Väike pinge oli sellel ülemaailmsel tantsupäeval, aga selle me võtsime maha kultuurimaja ees terve eestiga rahvaga (või vähemalt tantsuinimestega) üheaegselt "Kupparimuorit" tantsides. Nonii, kui pinge oli maas, andsime veel tantsudele viimase lihvi ja siis oligi aeg oma raske töö tulemus ette näidata ning seda jälgis võimlemisrühmade üldjuht Riina Voolpriit. Kõik tuli isegi välja, mul vähemalt ja minu teada teistel ka. Enne kui me märgatagi jõudsime oli ülevaatus läbi, näpunäited antud ja kõlanud lause: “Palju õnne, kõik on pääsenud peole.” Arvatavasti oleksime me õhtuni harjutanud, kui tants poleks selge olnud, kuid õnneks mitte.
“Kuulge lähme tantsupeole,
Võtkem sõbrad ka ja tuju läheb heaks.”
“Hea küll, siis anna mulle kätt
Kaks korda, siis kui näeme.”
Järgneval üritusel oli Karoliine ka meiega, Palju Õnne Talle Sünnipäevaks ! (29. aprill)
Paar tundi saime puhkust, enne kui Suuremõisas kevadpeol taas üles astusime. Hakkasin ilusti 15 minutit varem kodust tulema, et õigel ajal pritsumaja parklas olla. Tervitatud olgu Tõnu Soop, kes mind kultuurimaja eest kohale sõidutas, väga vip värk. Suuremõisas ootas meid, TTTt, I ja III rühma, saal mõttelise piiriga publiku ja lava vahel ning lava keskel oli sammas, mida meie muidugi väga oskuslikult kasutada suutsime, väga põnev oli igatahes esineda.
Pannkooke sai! Õpetasime mõnele “Kupparimuorit” ja tegime ka 19.05 eesti rahvaga koos ühe ühistantsu. Haarasime kaasa breigi-poisid ja läksime nende ja Andraga tantsu lõpus ringi improt tegema.
Ja varsti… tuli The Filler. Esimese kontserdi poole istusime, aga siiski olime kõige kaasaelavamad ehk siis “Tibi Tiina Tantsutrupp – tantsib ka istudes.” Vaheajal tuli Indrek meid instrueerima, kuidas õigesti lava ees kaasa elada, me vist olime isegi kevadel lubanud, et kui Filleril on esinemised, siis meie alati oleme lava ees, elame kaasa, et teised ka hoo üles saaksid. Nii me siis ka tegime, olime vägagi peo hinged, saime isegi pühendusi, sooje pilke, heakskiitvaid pöidlaid ja Karoliine sai sünnipäevalaulu. Igatahes oli meil lõbus!
“Kolm teretust, kui kohtume
Ja soe pilk, kui jälle näeme.”
“Vurra-vurra, vurra-vurra,
Vurra-vurra, vurr-vurr-vurr!”
Täna, neljapäeval, oli meid külla kutsunud muuseum, et esineda “Hiiu-Kärdla Kalevivabrik 180" näituse avamisel. Olime koos II rühmaga ja neil on väga ilusad uued kleidid ja vööd.
“Vurr-vurr-vurr, vurr-vurr-vurr,
Vurra-vurra, vurr-vurr-vurr!”
Aga nädal pole veel läbi, homme (reedel) jälle. Kell 15.00 tähistame Kärdla linna sünnipäeva kontsert-aktusega, kus loomulikult meie “Regitantsu” näha võib, tulge siis kultuurimajja. Sünnipäevaga seotud tegevusi on homme teisigi ja Teeme Ära raames võivad kõik hommikul mõttetalgutele minna.
Postitas Anonüümne kell 01:39 0 kommentaari
teisipäev, 28. aprill 2009
Kajastus ajalehest...
Väljavõte ajalehest Hiiu Leht (teisipäev, 28. aprill 2009), mis kajastas Vaapo Vaheri raamatuesitlust.
"Üllatusliku, kauni ja humoorika aktsendi andsid õhtule kaks Tiina Kaevu tantsijat, kes hüppasid välja musta keebi alt, mida vaatajad juba elutuks dekoratsiooniks pidasid ning esitasid salongiballetti taotluslikult pisut amatöörlikul moel." (Harda Roosna)
Mulle see lõik väga meeldis. Väga hästi illustreeriv ja tabav.
Postitas Tiina kell 20:38 0 kommentaari
laupäev, 25. aprill 2009
Kino on Saatan, kes imeb su rinda...
Kuna keegi teine sõna ei võta, siis kajastan meie viimast ettevõtmist/esinemist ise!
Nimelt eile, 24.aprillil kell 18:30 toimus Vaapo Vaheri raamatu "Kino on saatan, kes imeb su rinda" Hiiuma esitlus, Kärdlas Pikas majas. Kutsel oli välja kuulutatud: Vodka, ballett ja 7 kevadist filmihetke.
Meie olime siis see ballett. Solistidena tegid oma debüüdi Marie ja Tiiu, kroonid peas ja batškad seljas. Ainult jazzukas rikkus täiuslikku pilti baleriinist.
Proovi tehes märkis vanameister, et see on just see, mis talle siia vaja.
Kui Tibid alles ettevalmistusi tegid, siis kuulsime muudkui kellahelinat, mis tähendas külastajate saabumist. Mina sisenesin saali koos mustades keebides peidetud baleriinidega, kes sättisid end saalinurka tekitades salapära. Publikut oli päris palju. Rahva seast kostus lause. "Huvitav, kes seal siis nüüd seisavad".
Külalistele pakuti eht venelikku pidurooga: rosolje, heeringaleib, soolaseened, hapukurk, moosipallid ja loomulikult tee ja vodka. Ja tüdrukud muukui seisid ja ootasid oma etteastet.
Peoperemees avas õhtu ja andis sõna baleriinidele. Kui muusika kõlama hakkas, langesid tüdrukute õlult mustad keebid ja rahva seast käis läbi "wou". Kostus isegi mõni käteplagin. Kuid midagi oli viltu?! Mulle nagu meenud, et nendel pidid käes olema ka ahastava baleriini silmapühkimirätikud. Aga need olid alles kotis. Mis sellest, et Marie need ekstra koju kaasa võttis, puhtaks pesi ja triikis...nüüd tantsisid nad ilma rätikuteta.
Peale lõpuakordi ja graatsilist kummardust kõlas vali aplaus, mis jättis südamesse hea tunde. Baleriinid võtsid kohad sisse minu lauas, seljad sirged ja pead püsti. Pole kerge olla esindusüritusel. Pealegi oli kõht tühi ainult minul, nemad keeldusid isegi maitsvast moosipallist. Teed nad veidike moka otsast mekkisid. Üks härra ütles, et kuule Vaapo, sinu lauas istuvad kõige kaunimad daamid! Selle peale vastas peoperemees, et nii see peabki ju olema. Ja olgu öeldud, et need daamid olime siis meie.: Marie, Tiiu ja Tiina ning ka Ere, kes meid sinna esinema kutsus.
Edasi läks õhtu filmivaatamisega. Vanemeister rääkis iga filmi (no raamat räägib Vene filmikunstist) kohta, selle autori kohta midagi, mis kohati venis veidike. Ka need filmikatked olid meie jaoks natuke liiga pikad. Alguses oli tummfilm aastast 1925, mis tüütas lõpuks ära. Sellele järgnes jube sõjafilm (vist 1928 tehtud), kui mitte öelda räige. Siis armastusfilm (vist 1958), mille lõpus naine ikka oma armastatu maha lasi. Ja ausaltöelda häbi tunnistada, aga
neljandat ei mäleta...
Ja siin meie viisakus ja välapeetus lõppes. Hakkas veidike jahe ja ka natuke igav. Eks ta ju hariv oli, aga... Kahju et tüdrukute vene keele õpetajat kohal polnud, muidu oleks äkki kohe viie kätte saanud. Eesti keele õpetaja oli igaljuhul platsis.
... aga meie tõusime siis üritades viisakaks jääda, püsti ja lahkusime saalist. Mille peale vanameister ütles, et seda kõike on vist baleriinidele veidike palju ... :) Mis seal salata, igavaks kippus küll, aga julgen väita, et see oli väga huvitav kogemus.
Vot sedasi meie esindusüritus läkski. Triin ja Maria olid ka alguses kohal oma fotoka ja videokaameraga, aga esimesel võimalusel nad kahjuks lahkusid... :(
Postitas Tiina kell 19:51 0 kommentaari
kolmapäev, 22. aprill 2009
Panen ka siis mõned read sellest pühapäevasest Koolitantsust kirja. Üritan leida selliseid väikeseid detaile, mida Triin mainimata jättis.
Postitas Tiina kell 23:04 0 kommentaari
esmaspäev, 20. aprill 2009
Kell 6 oli start ja sõitsim kiiruga sadamasse . Istusime bronni etteotsa maha ja hakkasime praami väljumist ootama . Minu imestuseks oli sadamas kell pool 7 juba nii palju rahvast , kuigi praam läks alles pool 9 . Istusime sadamamajja ja hakkasime niisama lobisema . Vahepeal sõime hommikusööki ja tegime niisama nalja . Mingi aeg jõudsid Käina poisid ja Helgi ka sadamasse .
Postitas Triin kell 14:33 0 kommentaari
pühapäev, 19. aprill 2009
Magamata öö...
Kell on 5:00. Magamata öö seljataga. Mitte ei tahtnud uni peal seista. Iga veidikese aja tagant kuulatasin, kas tuul puhub... nagu ei puhu eriti...
Postitas Tiina kell 05:03 0 kommentaari
laupäev, 18. aprill 2009
Koolitantsu saaga läbi aastate
No jah, üks närvesööv päev läbi, terve öö veel ees...
Sellist ebaõnne pole meil veel enne esinemistega olnud. Oleme mitu aastat koolitantsu piirkondliku vooru ajal mandril tormi-lõksus olnud. Esimene kord jäime jääteel tuisu kätte. Teine aasta oli jää liikuma hakanud, nii et isegi kiirbuss ei sõitnud Tallinnast välja ja kahe päevane reis venis kolmeseks. No ja siis veel see Pronksöö... see oli täpselt Koolitantsu finaali ajal 2 aastat tagasi...
Kui veel lisada see, et igal aastal on meil keegi Koolitantsul väga tõsiselt haigena laval olnud. Kaasa-arvatud Katrekese ninaverejooks enne lavalemineku, siis on ikka omajagu närvirakke sellele festivalile jäetud.
Aga nii lollisti kui sel aastal...... lihtsalt tõsine ebaõnn...
Aga alla me ikka ei anna.... Homme üritame uuesti!
Postitas Tiina kell 22:03 0 kommentaari
Kell on 22.00. Oleme veidi lootusrikkamad kui enne.
TEEME ÄRA PLIKSID!
Postitas Marie kell 22:00 0 kommentaari