laupäev, 18. aprill 2009

Koolitantsu saaga läbi aastate

No jah, üks närvesööv päev läbi, terve öö veel ees...

Aga millega siis Tibid sel ajal tegelesid, kui me praamide liikuma hakkamist ootasime, illustreerivad kõrval olevad pildid.

Ei oskagi kirjeldada seda tunnet, mis mind terve päeva valdas: jõuetus, nördimus, pettumus...
Sellist ebaõnne pole meil veel enne esinemistega olnud. Oleme mitu aastat koolitantsu piirkondliku vooru ajal mandril tormi-lõksus olnud. Esimene kord jäime jääteel tuisu kätte. Teine aasta oli jää liikuma hakanud, nii et isegi kiirbuss ei sõitnud Tallinnast välja ja kahe päevane reis venis kolmeseks. No ja siis veel see Pronksöö... see oli täpselt Koolitantsu finaali ajal 2 aastat tagasi...


Eelmine aasta kah praamid lõpetasid õhtul sõitmise. Õnneks väikesed said koju ja meil polnudki plaani õhtal kodupoole liikuda, nii et järgmiseks päevaks oli liikulus juba taastatud.

Kui veel lisada see, et igal aastal on meil keegi Koolitantsul väga tõsiselt haigena laval olnud. Kaasa-arvatud Katrekese ninaverejooks enne lavalemineku, siis on ikka omajagu närvirakke sellele festivalile jäetud.



Aga nii lollisti kui sel aastal...... lihtsalt tõsine ebaõnn...

Aga alla me ikka ei anna.... Homme üritame uuesti!

Kell on 22.00. Oleme veidi lootusrikkamad kui enne.

TEEME ÄRA PLIKSID!

Kell on 21.53 ja Rohukülast tuleb 22.30 laev välja ! WII , see tähendab seda , et homme arvatavasti läheb laev . Kella 6st väljasõit . Poole 9sasele ..

Pliksid , me veel näitame seda Hiiupowerit ;) !

Kell on 18.14.. Me Maarjaga ikka ootame ja ootame.. igav on.. tahaks nagu midagi asjalikku teha.. Aga nagu ei oska ka ja tuju ka pole eriti. Ootame uudiseid. Mis siis, et neid enne homset ei lubata, ikka ootame. Varsti helistame uuesti, tüütame neid. Neil ei pea ka hea olema, kui meil pole.. :d
maarja mõtles isegi jutu välja juba :D jutt algas nii: " Tere, mul pole internetti ja õues paistab tugev tuul olevat.. Kas see tähendab, et laevad ei sõida? Millal need siis sõitma hakkavad? Ja kust kõige tõenäolisemalt esimesena liiklus taastub. Asi on tähtis.."
Ootame põnevusega hommikut. Hoidke pöidlaid meile! Peame ju ometi oma Hiiupowerit näitama :d

Uuesti Selverisse , surnuaeda . Siis pidime burksi sööma , sest meie ajakavas oli just selline .. Hesburgeri aeg :D .. Ja nüüd iga roju oma koju .. Oootame ja stardivalmis ..

Homme..

Triigi – Sõru liinil on samuti liiklus tänaseks lõppenud. Uus info 19.04 hommikul 8:00. (tuulelaevad.ee, 18.04.09)

Püüame positiivsust säilitada, aga mitte väga edukalt. Ootame siis homset kella viiest infot Heltermaa-Rohuküla kohta ja oleme kell 5 stardivalmis...

=(

Tänaseks Rohuküla-Heltermaa liinil laevaliiklus katkenud. Uus info homme 19.04.09 kl 05.00. (tuulelaevad.ee, 18.04.09)


Eks me kõik vist teame, mida see tähendab..
Loodame, et äkki saame Saaremaa kaudu minna, poole viiest saame teada, kas Sõru-Triigi liinil praamid sõidavad.

Peaasi, et kuidagi homme Pärnus oleksime, ükskõik kuidas.

Ootame ja loodame....

Tervitused Pärnust! - Ha-haa nali!

Hakkasime täna hommikul sõitma Heltermaa poole, tee peal käis juba väike nali, et ohoo sellel aastal polegi ühtegi probleemi Koolitantsule sõiduga olnud, aga tundub et ärasõnumisel on tohutu jõud. Sadamasse jõudes oli vaatepilt ju tore - praam ukerdas umbes pool tundi kai ääres püüdes "parkida", kuid asjatult. Varsti pööras praam meile selja ja sõitis lihtsalt ära, hoolimata sellest, et meil oli VAJA ju Pärnusse minna. Uurisime järgi, mis toimub ja nagu me kartsimegi oli tuul lihtsalt liiga tugev ja enne kella 5 pole lootustgi. Helistasime Koolitantsule, õnneks tuldi meile vastu ja saame homme esineda.


Sõitsime tagasi Kärdlasse, et Esteri kaltsukas veidi närve rahustada, võtsime minu juurest telekamängu, Selverist keeksimaterjali ja Maria juurest kassetid. Panime siis Tiina juures peo püsti - väike kook, väike telekamäng, väike tee.

Uus info tuleb kell pool kaks, tahaks ikka täna Pärnusse saada, hoidke meile pöialt.

Hoiame teid kursis...

reede, 17. aprill 2009

...

Te ei kujuta ette kui .. (eesti keeles ma ei leia õiget sõna) .. excited me selle nädalavahetuse üle oleme ! Ühesõnaga , jah , nagu Tiina enne siin kirjutas , et nüüd tuleb kõik mis võimalik välja panna ! Ojaa , olge rahulikud , küll me seda teeme . Näitame HIIUNAISTE võimu :D .. 

Ei taha liiga palju loota , aga nagu .. Lootus on :)
Paari päeva pärast leiab siis reisi kirjelduse . Püsige lainel ;) 

Ees ootab huvitav nädalavahetus Pärnus...

Kõik on vist pakkimisega väga ametis...


Viimane proov on juba ammu seljataga ja nüüd pole enam midagi parandada. Tuleb välja panna kõik, mis vähegi jalgadest, kätest ja näost välja tuleb. Viimane trenn oli see päris hea. Kommipolitseil polnudki tööd.

Homme hommikul sõidame Pärnusse Koolitantsu finaali. Naised omapäi, saatjaks TomTom. 

Teadmata on ka ööbimiskoht. Laseme ennast üllatada.

Esineme homme umbes kella 17:15 ajal. 

26. aprillil kell 19:15 vist oli ETV2-s on Koolitantsu finaalist saade, kus näidatakse ka eesti kategooria tantse, milles ka meie osaleme. 

Sellest saab üks seiklusrikas reis olema... loodetavasti ja ehk ka heade tulemustega.

Järgmine nädal meil kah üks väike esinemine ees ootamas. Oma debüüdi Vaapo Vaheri raamatu esitlusel teevad Marie ja Tiiu baleriinidena.

Ongi vist kõik praeguseks. Eks siis keegi kribab siia, kui tagasi oleme.

Ahaa, veel üks asi. Meil nüüd päris oma kodulehekülg kah. Veel küll mitte päris vamis, aga tasa ja targu tegelen sellega.


Tiina

kolmapäev, 8. aprill 2009

Ma kohe vaatan ..

Tiina eelmisi postitusi ja tuleb tahtmine oma sõna ka kirja panna :) Selle Regitantsu lõpu kohta . Me niisama üks õhtu läksime Mariega Selverisse ja meile tuli selline imelik mõte , et huvitav,  kas Tiina muudab ka midagi tantsus .. Et finaal ja värki ikkagi .. Ja siis hakkasime mõtlema , et kui muuta , et kust siis .. Nii nagu jõudsimegi järeldusele , et kuskilt midagi võiks teha ja oli ju mingi jutt ka , et kuskil võiks mingi kiiks olla .. Jah , dresse me selga ei hakka tõmbama , aga natuke wildiks tegime küll . Olemegi terve tantsu liiga korralikud olnud , korraks tuleb improt ka teha :) Minu arust kukkus see ka päris kenasti välja , mõte sai nagu teoks tehtud . Nüüd peaks selle ainult korralikuks veel tantsima , siis ma oleks täitsa rahul :) 

Niiet pliksid , teeme ära !

teisipäev, 7. aprill 2009

Ajakirjandus kajastab...

Nagu Triin juba eelpool mainis, siis jättis Hiiu Leht meid finaalist välja.
Tänaseks on see väike viga suurelt parandatud...

http://www.hiiumaa.ee/?idc=1011128100082221000

Mis siis vahepeal veel toimunud on?!

Ei saa mitte mainimata jätta, et Tibidel tuli loome-vaim peale ja nad oma suures loometuhinas tuunisid mu "Regitantsu" finaali jaoks ära. Noh, ise ma tõenäoliselt sellist asja valmis poleks teinud, aga olen nõus nende muudatustega ja arvan, et sobib küll :), täitsa OK! Tegid "wild`iks", nagu nad ise ütlesid. Tähtis on see, et nad ise tahtsid ja ise tegid...tublid.

Siis veel pühapäeval, 5. aprillil käisid Tibid minu laste sünnipäeval. See oli väga tähtis minu järglastele.

Stiilinäide pidustustelt...


Tiina

laupäev, 4. aprill 2009

Natuke mõtteid Koolitantsu finaalist :)

Ma ei jaksa piirkondlikust kirjutada , pole nii hästi enam meeleski ..
AGA , 
ME SAIME FINAAALI ! Ja ma olen väga õnnelik .. Ütleme nii , et lootus oli juba vahepeal täitsa kadunud . Nüüd veelgi magusam :) ! Uus hindamissüsteem on ka sellel asjal .. Seekord ei antud kohapeal punkte . Kõige pealt olid kõik piirkondlikud ära , siis võeti kõik Koolitantsu piirkondlikud ja sealt üks kategooria ja vanuseaste ja valiti välja need finalistid .. Nii , et vahet polnud , kus piirkondlikus osalesid , võistlesid ikka kõigi teiste piirkondlikega .. Veel parem siis ju edasi saada :)
Loodetavasti tehakse tv ülekanne nagu eelmine aasta lubati :) Siis oleksime telekas ka :) !!
Lomulikult saime jälle Hiiu Lehe üle naerda , sest nad olid natuke tobukesed ja ei osanud õieti vaadata/mõelda .. Aga eks me anname andeks , teada ju see ajakirjandus ..

Eks siis 18-19 aprill näeme Pärnu !

Triin .

Finaal ootab... jälle Pärnu!!

Kuna Tibid on nii laisad :), siis pean ise ära märkima tähtsa asja!

Eile, st 2. aprillil tulid tulemused Koolitantsu finalistide kohta!
Ja oh seda rõõmu meie lilleaias!

Pääsesime finaali, HURAAAAA, tantsuga "Regitants"!

Oi see edasipääsemine oli magus, sest konkurendid olid kõvad. Finaalis on meil vastas 5 tantsu/truppi. On mille nimel pingutada!

Tüdrukud, nüüd tuleb jalad kõhu alt välja võtta...

Tiina